Gjatë qëndrimit në Zvicërr, pardje me datë 15 mars 2024, kaluam momente Ramazani, iftar e teravi, me xhematin e xhamisë ‘Gebenstorf’, Zvicërr.
Mashallah, mashallah plotë xhemat në xhami, shumica të rinj.
Në emër te Bashkêsisë Islame të Republikës së Kosovës (BIRK) dhe në emër të Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava, ua uruam Muajin e Madhërishëm të Ramazanit.
I falënderuam me mirënjohje, për çdo gjë që po bëjnë në kultivimin e vlerave fetare, si në mërgim, si në vendlindje.
Një falënderim për mikëpritjen e ngrohte, Kryesise se xhamise, kryetarit Rushit Aliu, imamit Semi Ajeti dhe xhematit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *