Në organizim të KBI-Prizren dhe OJQ Arasta, edicinoni i parë u mbajt në vitin 2019 dhe ishte mirëpritur tepër mirë, si inovacion kulturor.

Pastaj, për shkak të Covid-19 nuk u mbajt për tre vjet, 2020-2022.

Ky është edicioni i dytë qê do të mbahet më datë 28-30 korrik 2023, në Kej, përballë xhamisë Sinan Pasha në Prizren…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *