Dje, më datë 10 prill 2023 me kënaqësi iu përgjigja ftesës për të qenë ligjërues në tribunën ‘Muslimanët dhe qytetaria aktive në shoqëri’, që u mbajt në Amfiteatrin e objektit për shërbime fetare e sociale në Tetovë.

Me këtë rast, falënderim e mirënjohje për Myftininë e Tetovës, për Myftiun e vyeshëm Prof.dr. Qani ef. Nesimi e bashkëpunëtorët e tij që na nderuan e na bënë mikëpritje të ngrohtë.

Tribunën e nderuan me prezencën e tyre nga Prizreni edhe kryetari i KBI-Prizren, Mr. Besim ef. Berisha, i cili mbajti një fjalim përshëndetës, zyrtari i shërbimeve Erol ef. Raka dhe imami i xhamisë së Dëshmorëve, Enes ef. Limani.

Po ashtu, ishte kënaqësi për neve edhe takimi me Reisin e Rijasetit të Bashkësisë Islame të Maqedonisë së Veriut, hfz. Shaqir ef. Fetahu dhe bashkëpunëtorët e tij, me të cilët bëmë iftar të përbashkët dhe patëm muhabet të mirë…!

Orhan Bislimaj

Për më shumë kliko këtu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *