Për një vizitë kurtoazie, sot me datë 12 dhjetor 2023, e prita në takim Sheh Settar Muqaj, nga Teqeja e Shejh Kadris, Lubizhdë e Hasit.
Me Sheh Settarin, i cili ka mbaruar Medresenë në Prizren dhe masterin në studime kulturore orientale në Prishtinë, patëm muhabet të mirë dhe shkëmbyem mendime nga fushëveprimi ynë, si bashkësi myslimane, në trevën e Prizrenit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *